Anasayfa Uygulamalarımız Referanslar Kenet Bağlantı Elemanları İletişim

Metal Kenet sistem çatılar ;
    Değişken en kesit ölçülerinde üretilebilen her türlü çatı,cephe kaplamalarında kullanılabilen formlara sahip trapezlerdir. Yüzeyi delinmeden monte edilen trapezler, montajın hemen ardından elektrikli bir robot yardımı ile birbirlerine kenetlenirler. Bu işlem kaplamanın geçirimsizliğini sağlamaktadır. En kesitinde herhangibir hadvesi olmayan iz çizgilerine sahip kenet trapezlerin kaplama en ölçüleri 325-525 mm arasında değişir.Ana çekirdek  metal kalınlığı 0,5mm-0,8mm arası değerlerde üretim mümkündür.Kullanılan ana materyaller

alüminyum,bakır,galvaniz sac ,çinko
 

 
 
 
Çift kenet  ; Çatı  eğimi  %5    ile  %25  arasında olan   değişik formlu çatılarda  kullanılabilen,levha uzunluğu 16mt ´e  kadar eksiz olan , 25mm   hadve  yüksekliği ile İnce kenet hatları zarif bir görünüm sağlar.
 
     AVANTAJLARI
  • Su sızdırma Riskine Son
  • Özel montaj aksesuarlarının çatı yüzeyine sabitlenmesi ve levhaların birbirine kenetlenmesi şeklinde yapılan Metal Kenet uygulaması sonucu, metal yüzey delinmeden montaj yapılır ve su sızdırma riski tamamen ortadan kaldırılır. Bu nedenle çok düşük eğimli çatılarda dahi güvenle uygulanabilir.
  •  Eğrisel Form Verebilme İmkanı ve Projeye Uygun İmalat
  • Kolaylıkla şekil verilebilen formu nedeniyle tonoz, kubbe ve benzeri eğrisel formlu çatıların projelendirme ve uygulamasında kolaylık sağlar. Projeye göre şantiyede imalat imkanı ile de fire oranlarını minimuma indirir, çatınız ek yapılmadan tek boyda levhalardan oluşturulabilir.
  • Sınırsız Renk Seçenekleri
  • Coil coating teknolojisi ile boyanan Metal Kenet yüzeylerinde ve aksesuarlarında kullanılan renk seçenekleri sınırsızdır. RALL kataloğundaki yüzlerce renk arasında beğeninize uygun parlak ve pastel tonlarda tercihler yapabilirsiniz.
  • Ultraviyole Dayanımı
  • Metal Kenet ultraviyole ışınlarına karşı dayanıklıdır. Kullanım amacına ve ortam şartlarına göre farklı kimyasal özellikte boyalarla, coil coating teknolojisiyle boyanan yüzeylerde renk solması meydana gelmez, deformasyon ve esneme görülmez.

NOKTA DETAYLARI